Image and video hosting by TinyPicVurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor, Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor!

10 Kasım 2016 Perşembe

Cesur ve Güzel (Dizi)

Bu sezon bir çok dizinin eleştirisini yapmak da çok zorlandım. O kadar iyi oyuncularla o kadar güzel işler çıkardılar ki ben tutulup kaldım. Bu dizi de benim için öyle bir dizi oldu. Güzel bir kadın ve güzel bir erkekle kalp krizi geçirmelik dizi yapmışlar. Bir iki oyuncu dışında oyuncuların hepsini tanıyorum. Dizinin her bir sahnesinde göz parıltısı geçirdim. Parıl parıl gözümün önünden geçen yıldız oyunculara bir kez daha hayran oldum.Kıvanç Tatlıtuğ, Tuba Büyüküstün ve Tamer Levent üçlüsü zaten efsane olmuş ama diğer oyuncularda bir pırlanta benim gözümde. Eh böyle bir kadroya Ece Yörenç gibi kıymetli bir senarist yakışırdı. Ece Yörenç kişiliğiyle, duruşuyla ve yazdığı dizilerle bana göre bu sektörün en usta en kıymetli isimlerinden biri benim için. Kadın benim gözümde bir dev. Kendisine aşırı derece de saygı ve sevgi besliyorum. Onun olduğu hiç bir iş kötü olmaz. O varsa hiç düşünmeden bir diziye başlayabilirim. Yani; oyuncuları bile no name olsaydı bu dizinin ben yine Ece Yörenç ismi için izlerdim. Gerçekten kadına karşı ayrı bir hayranlık besliyorum. Dizi de oyuncuları eleştirmek gerekirse (eleştiremiyorum) ; Tamer Levent'te Şevket Taşkın ve Kıvanç Tatlıtuğ'da da Behlül Haznedar havası aldım. Böyle düşünmemin sebebi ise; Tamer Levent'in deli kişiliği, Kıvanç'ın da flörtöz davranışları böyle hissetmeme sebep oldu. Tabii ki karakter olarak bambaşka karakterlere bürünmüşlerdi. Fakat arkadaş Kıvanç nedir? İnsan mıdır? Bir insanın burnu bile güzel olur mu? Zayıf ya da kilolu kısa ya da uzun saçlı sakallı ya da sakalsız adam her haliyle o kadar başka ki başka bir oyuncu da böyle bir aurayı hissedemiyorum. İşin tuhafı adam yaşını alıp hatları oturdukça daha da yakışıklı oluyor. Zaten oyunculuk konusunda on numara beş yıldız olan Kıvanç'ın fiziksel görünüşü de böyle olunca insan bir afallıyor. Şöyle bir ekrana kilitleniyor. Kıvanç'ın karşısında ikinci erkek kim olursa olsun maalesef sönük kalıyor Serkan Altunorak da bu şanssızların arasında yerini almış. Fakat Serkan Altunorak'ı da ben çok beğenirim. Bu yüzden bu dizi de görmek çok hoşuma gitti. Yine de ikinci erkek yerine Cesur karakterinin kankisi olarak görsek daha hoş olurdu sanki. Diziye baktığımda Ece Yörenç kalemini konuşturmuş. Her zaman ki gibi güçlü bir konu çıkarmaktan çekinmemiş. Aslında başlamadan evvel Asi dizisine benzeyeceğini düşünmüştüm ama işleyiş konusunda dizi bana farklı geldi. Buram buram entrika ve aşk kokacak bu diziyi ben çok beğendim. Eğer vaktiniz varsa bu diziyi kaçırmayın derim.  Bu arada ıslık  melodisi çok hoşuma gitti. Eh! Toygar Işıklı varsa işin içinde kötü olması beklenemezdi.
Dizi reytinglerde yayın zamanı 8., tekrarı ise 11. sırada tamamlandı.
Cesur ve Güzel

Tür: Dram, Romantik, Entrika, İntikam
Senaryo: Ece Yörenç
Yönetmen: Ali Bilgin
Yapım: Ay Yapım
Yapımcı: Kerem Çatay
Kanal: Star TV
Günü: Perşembe
Saati: 20.00
Başlangıç Tarihi: 10 Kasım 2016
Konu:
Cesur Alemdaroğlu, İstanbul'un hemen dışındaki Korludağ Kasabası’na doğru arabasını sürerken, kafasında babasının çalınan hayatını geri almak üzere kurduğu plan vardır. Birdenbire ağaçların arasından yola, üstünde binicisiyle birlikte kontrolden çıkmış bir at fırlar. Bir tarafı uçurum olan arazide dört nala gitmektedir. Cesur kendi hayatını tehlikeye atarak atı durdurur ve kızı kurtarır. Cesur ve Sühan böyle tanışır...
Oyuncular:
Kıvanç Tatlıtuğ
Tuba Büyüküstün
Tamer Levent
Erkan Avcı
Serkan Altunorak
Sezin Akbaşoğulları
Devrim Yakut
Nihan Büyükağaç
Fırat Altunmeşe
Irmak Örnek
Okday Korunan
Gözde Türkpençe
Işıl Dayıoğlu
Zeynep Kızıltan
Cansu Türedi

2 yorum:

✿Lütfen hiç bir sitenin linkini ve blogunuzun linkini paylaşmayınız.

(BLOG LİNKİNİ PAYLAŞANLARIN YORUMLARINI YAYINLAMIYORUM)

TARTIŞMA YARATACAK CÜMLELERDEN KAÇININIZ, saygı ve sevgi çerçevesinde yorum yapmaya özen gösterelim.

LİNK, SİYASİ, SPOİLER, ÖTEKİLEŞTİRME ve TARTIŞMA yaratacak cümleleri yayınlamıyorum. :]
zhl:)

Tasarım:Sawako Kuronuma