This Blog is protected by DMCA.com

23 Ocak 2020 Perşembe

Eti Burçak Fındık ve Fıstık Kremalı Bisküvi Tadım

Son günlerde favorim olan bir bisküviden size bahsetmek istiyorum. İki çeşidi olan  Eti  Burçak  kremalı bisküvi... 
Bu yazı renklitirtil bloguna aittir ve kullanılması kesinlikle yasaktır.
Eti Burçak Fındık Kremalı  Bisküvi

Keşfettiğim günden bu yana vazgeçilmez bisküvim oldu. Tadı tanımlayamayacağım şekilde beni etkiledi. Bir tanesi kocaman olduğu için bana üç tanesi doyurucu geldi. İçinde ki kreması o kadar fazla ve dolgun ki ısırdığım zaman kocaman bir tabaka ortaya çıkıyor. O haz çok müthiş oluyor. Sırf bu yüzden minicik minicik ısırdığım oluyor. Hemen bitmesin mantığımla bunu yaparken damağımda farklı tatta oluyor. İncecik bisküvi ve bol krema olduğu için ilk etapta fındık tadını aldım. Sonra kıtır kıtır ve şekeri yerinde bisküvisinin tadını aldım. Özellikle çay ile çok yakışan bu bisküviyi öneririm.

İçindekiler:
Yulaf Ezmesi, Bitkisel Yağ (Palm, Ayçiçek, Pamuk, Kanola), Buğday Unu, Şeker, Tam Buğday Unu, Tahıl Patlağı (Tam Buğday Unu, Çavdar Unu, Tam Yulaf Unu, Arpa Unu), Buğday Gluteni, Kabartıcılar (Sodyum Hidrojen Karbonat, Amonyum Hidrojen Karbonat, Sodyum Asit Pirofosfat), Melas Şurubu, Karamelize Şeker, Tuz, Aroma Verici, Fındıklı Krema %33 [Şeker, Bitkisel Yağ (Palm, Ayçiçek, Pamuk, Kanola, Tam Hidrojenize Palm), Buğday Gluteni, Fındık Ezmesi %15, Yağsız Süt Tozu, Aroma Verici, Renklendiriciler (Pancar Konsantresi, Paprika Ekstraktı, Su Yosunu Ekstraktı, Kurkumin), Emülgatör (Ayçiçek Lesitini)].

Alerjen Uyarısı
Fındık, Gluten ve Süt ürünü içerir. Eser miktarda Soya ürünü, Yer Fıstığı ve Yumurta içerebilir.

Net Miktar (g/ml)
175

Saklama Koşulları
Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz

Menşei
TÜRKİYE

İşletme Kayıt No
TR-26-K-000045

Gıda İşletmecisi / Üretici / İthalatçı / Dağıtıcı
ETİ GIDA SAN.VE TİC.A.Ş.

Kullanım Önerileri
Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız. Serin ve rutubetsiz yerde muhafaza ediniz.


Eti Burçak Fıstık Kremalı Bisküvi

Bir diğer fıstık ezmeli olan. İki ürünü karşılaştırırsam fıstık ezmeli daha hoşuma gitti. Hatta fıstık ezmeliyi daha çok aldım. Normalde de yer fıstığını çok severim ben ama özel yapılan kreması ile muazzam bir tat ortaya çıkmıştı. Fındıklı bir tık daha yağlı geldi ama fıstıklı daha yerinde bir tat bıraktı ağzımda. Bu yüzden ikisi arasında seçim yapmam gerekirse fıstık ezmeli damak tadıma daha çok uydu.. Fındık'ta yazdığım gibi ince bisküvi dolgun krema aynen uygulanmıştı. Yerken bisküvinin çıt çıt ses çıkarması hoşuma gitti. Ayrıca bisküviler büyük olduğu için sıralanmış plastik kabını da atmadım. Yuvarlak kabı olan kozmetik ürünlerimi içine sıraladım. Bisküvinin güzelliğinin yanında kabı da genişliği açısından çok işe yaradı. Sonuç olarak ürün benden kabıyla kendisiyle tam not aldı. Kimin aklına gelmişse ellerine sağlık, hem doyurucu hemde çayın yanında iyi gidecek bir ürün çıkarmışlar. Ben yemeye devam edeceğim size de tavsiye ederim.


İçindekiler:
Yulaf Ezmesi, Bitkisel Yağ (Palm, Ayçiçek, Pamuk, Kanola), Buğday Unu, Şeker, Tam Buğday Unu, Tahıl Patlağı (Tam Buğday Unu, Çavdar Unu, Tam Yulaf Unu, Arpa Unu), Buğday Gluteni, Kabartıcılar (Sodyum Hidrojen Karbonat, Amonyum Hidrojen Karbonat, Sodyum Asit Pirofosfat), Melas Şurubu, Karamelize Şeker, Tuz, Aroma Verici, Yer Fıstıklı Krema %33 [Şeker, Bitkisel Yağ (Palm, Ayçiçek, Pamuk, Kanola, Tam Hidrojenize Palm), Buğday Gluteni, Yer Fıstığı Ezmesi %15, Yağsız Süt Tozu, Aroma Verici, Renklendiriciler (Pancar Konsantresi, Paprika Ekstraktı, Su Yosunu Ekstraktı, Kurkumin).

Alerjen Uyarısı
Fındık, Gluten ve Süt ürünü içerir. Eser miktarda Soya ürünü, Yer Fıstığı ve Yumurta içerebilir.

Net Miktar (g/ml)
175

Saklama Koşulları
Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz

Menşei
TÜRKİYE

İşletme Kayıt No
TR-26-K-000045

Gıda İşletmecisi / Üretici / İthalatçı / Dağıtıcı
ETİ GIDA SAN.VE TİC.A.Ş.

Kullanım Önerileri
Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız. Serin ve rutubetsiz yerde muhafaza ediniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

✿Lütfen hiç bir sitenin linkini ve blogunuzun linkini paylaşmayınız.

DİKKAT !!! (BLOG LİNKİNİ PAYLAŞANLARIN YORUMLARINI YAYINLAMIYORUM)

TARTIŞMA YARATACAK CÜMLELERDEN KAÇININIZ, saygı ve sevgi çerçevesinde yorum yapmaya özen gösterelim.

LİNK, SİYASİ, SPOİLER, ÖTEKİLEŞTİRME ve TARTIŞMA yaratacak cümleleri yayınlamıyorum. :]
zhl:)

Tasarım:Sawako Kuronuma