This Blog is protected by DMCA.com

25 Aralık 2018 Salı

Balen Organik Hindistan Cevizi Yağı %100 Soğuk Pres

Bu yazı renklitirtil bloguna aittir ve kullanılması kesinlikle yasaktır.
Hindistan cevizi yağı kullananlar var mı düşünceleri nasıl merak ediyorum. Ben uzun süredir kullanıyorum ve çok memnunum. ALLAH'ın bize yolladığı her bitki, her meyve güzel ve şifalı ama Hindistan cevizini bir başka şifalı buluyorum. Çünkü günlük kullanımımda her yerde kullanabiliyorum. Bazen ellerim çok kuru oluyor Ankara ayazında küçük bir kaşıkla biraz alıp krem gibi kullanıyorum, Haftalık dudak bakımı için yine alıp dudaklarıma bakım yapıyorum, ya da kahvemi içerken daha etkili olması için içerisine minicik atıyorum.   Yine saçlarım için  ara ara kullanabiliyorum, saçlarım daha sağlıklı ve ışıl ışıl görünüyor.  Bu yüzden  çok seviyorum, birde çok bereketli olduğunu düşünüyorum. Sanki    elimdeki kavanoz hiç bitmeyecekmiş hissi uyandırıyor. 


 Yukarıda yazdığım gibi  ben hindistan cevizini kozmetik ve yiyecek olarak tüketiyorum ve buzdolabında muhafaza ediyorum.  Çünkü katı olarak istediğim ölçüyü bulabiliyorum.  Bildiğim kadarıyla su gibi sıvı hali daha makbulmüş. Organik Hindistan cevizi yağı olduğu için   kahve ve  su içerisine koyarak tüketiyorum.  Kozmetik olarak da krem gibi cildime ve dudaklarıma masaj yaparak kullanıyorum.   Yaz günü dışarıda bekleterek sıvı  hale getirdiğimde ise  saçlarıma kullandığım olmuştu.   Fakat denemedim ama   sıvı yağ gibi   yiyeceklerin yapımında kullanılabiliniyor.  
(Kek, kurabiye, tart, et soteleme vb.)
Özellikle diyet sırasında   şeker azaltımını  sağladığı ve  kabızlığı önlediği için  diyet  yapanların  favorisidir hindistan cevizi yağı.  Bu 100 gram olan  ürünü  ben zamanında  21 lira olarak almıştım. Fakat netten baktığım kadarıyla şu an 29 liradan  başlıyor fiyatı.  Ben çok memnun kaldım, öneririm.

Organik Tarım Türkiye Cumhuriyeti damgalı.

İçindekiler;
Soğuk pres yöntemi ile elde edilmiş organik hindistan  cevizi yağı. 

Kullanım şekli; 
Günde 1 tatlı kaşığı önerilir. 
Serin yerde muhafaza ediniz. 

Türk Gıda Kodeksi'ne uygundur.

Arı Mühendislik
Tarımsal ve Hayvansal Ürünler Üretim Kozmetik Pazarlama Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti

Serhat Mahallesi, Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesi No:7, 06370 İvedik Osb/Yenimahalle/Ankara
info@balen.com.tr

1 yorum:

✿Lütfen hiç bir sitenin linkini ve blogunuzun linkini paylaşmayınız.

DİKKAT !!! (BLOG LİNKİNİ PAYLAŞANLARIN YORUMLARINI YAYINLAMIYORUM)

TARTIŞMA YARATACAK CÜMLELERDEN KAÇININIZ, saygı ve sevgi çerçevesinde yorum yapmaya özen gösterelim.

LİNK, SİYASİ, SPOİLER, ÖTEKİLEŞTİRME ve TARTIŞMA yaratacak cümleleri yayınlamıyorum. :]
zhl:)

Tasarım:Sawako Kuronuma