This Blog is protected by DMCA.com

10 Haziran 2019 Pazartesi

renklitirtil'a Bayram Kartları Gelirse

Daha evvel yılbaşında kartlaşma  yaptım bu yıl ise ilk defa bayramda bir kartlaşma gerçekleştirdim. Daha fazla kişiyle kartlaşmak isterdim  ama ilk olduğu için özel olsun istedim ve çok sevdiğim iki  bloggerı seçtim  onlara teklif ettim. Onlarda kabul edince  karşılıklı bir kartlaşma yaptık. 

 İlk kart çok önce gelince onun için ayrı bir post yazmıştım. (beklemediğim bir kargo geldi)
Şimdi ise bayramdan  bir kaç gün önce gelen iki blogger arkadaşımın güzel kartlarından bahsedeceğim. 

 İkinci gelen kart Merve'nin Dünyası
Bu yazı renklitirtil bloguna aittir ve kullanılması kesinlikle yasaktır.

Merve'nin zarfı sevdiğim bir renkti, rengini çok beğendim. Postam gelene kadar zarf biraz zarar görse de içeriğinde bir sorun yoktu. Zarfı açtığımda içinden sarı bir kağıda yazılmış mektup vardı. Mektubunu okurken çok mutlu oldum ve duygusallaştım. O kadar güzel ve içten cümleler yazmış ki samimiyeti beni bir kez daha doğru bir arkadaş seçtiğime ikna etti. Bu mektubun cevabını kesinlikle yazmalıyım diye düşünüyorum. İçerisinden bayram kartı olarak Küçük Prens çıktı. Küçük Prens'i gördüğümde çok şaşırdım. Acaba bu kartı nereden buldu diye düşündüm. Çünkü fotokart şeklinde küçük ama arkası kartpostal şeklindeydi. Daha önce bu tarz orta boy bir kart postal hiç görmemiştim.

Kartın üzerinde Küçük Prens'in 
''Ölene kadar sorumlusun gönül bağı kurduğun her şeyden.'' 
sözü yazıyordu.

Merve sanırım bana gizli bir mesaj yollamış... Kartın arkasına yine gönlünden geçtiğini düşündüğüm sözler yazmış. Bu sözlerde beni ayrıca mutlu etti. Merve, iyi ki varsın.

 Üçüncü gelen kart diaryofmeri

Meri'nin kartı arefe günü posta kutuma geldi. Meri'nin kartının gelmesi diğer iki karttan daha uzun sürdüğü gelmeyeceğinden çok korkmuştum. Bu yüzden kutumda görünce çok rahatladım. Çünkü bir kaç kez başka arkadaşlarımda kartlarım ulaşmadı ya da bana gelmedi. Bu şekilde bir bilinmeze kaybolup gitti. Uzun sürdüğü içinde çok üzüldüm ve tedirgin oldum. Zarf rengi seçimine bayıldım. Zarf kapağına yapıştırılmış PTT'ye ait ramazan temalı figürleri de ayrıca sevdim.

Figürlerde;
Hacivat: ''Ramazan bayramın kutlu olsun Karagöz'üm!''
Karagöz: ''Senin de Hacı Cavcav seninde!''
yazıyordu. 

Zarfı açtığımda içerisinden üstü sulu boya ile yapılmış çiçek baskılı ve kapaklı bir kartpostal çıktı. Kartın içerisine bayram tebriğinin yanı sıra altı adet sticker yapıştırmış ve gönderim tarihini atmıştı. Stickerlar çok tatlıydı, ayrıca tarih atması da çok iyi olmuştu. En azından kaç günde elime ulaştığını daha iyi hesapladım. Bayram tebriğini kombin yaparak yolladığı için çok şık buldum. İnternet ortamında güven veren bir arkadaş bir dost kazandığım için çok şanslıyım. İyi ki tanımışım seni Meri, bana verdiğin bu güzel, güven veren arkadaşlık için teşekkür ederim. 

İşte bayram  kartlarım bu şekildeydi.  Umarım kurban bayramına da bu şekilde bir etkinlik yaparız.  Sizi seviyorum kızlar.  

6 yorum:

 1. Nasıl mutlu oldum sevinmene🧡Sen de iyi ki benim arkadaşımsın😘

  YanıtlaSil
 2. harika bir etkinlik
  günümüzde kart ve postla unutulmaya yüz tuttu...Böyle etkinlikler dostlukları pekiştiriyor.
  sevgiler

  YanıtlaSil
 3. çok güzeller gerçekten 😊 bende de yapalım kurban bayramına çok güzel olur 😊 sevgiler canım benim 😊🌸

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, böyle bir etkinlik yaparsam seve seve. Sevgiler. :)

   Sil

✿Lütfen hiç bir sitenin linkini ve blogunuzun linkini paylaşmayınız.

DİKKAT !!! (BLOG LİNKİNİ PAYLAŞANLARIN YORUMLARINI YAYINLAMIYORUM)

TARTIŞMA YARATACAK CÜMLELERDEN KAÇININIZ, saygı ve sevgi çerçevesinde yorum yapmaya özen gösterelim.

LİNK, SİYASİ, SPOİLER, ÖTEKİLEŞTİRME ve TARTIŞMA yaratacak cümleleri yayınlamıyorum. :]
zhl:)

Tasarım:Sawako Kuronuma