This Blog is protected by DMCA.com

12 Ocak 2017 Perşembe

Ölene Kadar (Dizi)

Bu diziden beklentim çoktu ve beklentimi karşıladı. Film tadında bir bölüm izledim. Zaten yönetmeninin çekim stilini Suskunlar dizisinden biliyoruz. Suskunlar dizisinin o solgun renkleri bu dizide de gözle görülür şekildeydi. Bu tarz iç karartıcı çekimler nedense benim çok hoşuma gidiyor. Hikayenin kasvetli havasını çok iyi betimlediğini düşünüyorum. Bunun haricinde seçilen mekanlara bayıldım. Hikaye çok acıklı bir hikayeye sahip gibi geldi. Hikayenin önü açık olduğu için iki, üç sezon bu hikayeden yürürler diye düşünüyorum. Fakat sanki daha evvel izlediğim bir diziye benziyor gibi hissettim. İşleyiş değil ama konu itibariyle bir diziye benziyor gibi geldi ama hangi dizi anımsayamadım. Fakat sanki izlemişim gibi hissettim. Belki klasik bir konuya sahip olmasından dolayı böyle hissettim ama bu konuyla ilgili bilgi de bulamadım. Fahriye ve Engin ikilisi çok doğru seçim olmuş. Zaten bu yıl hep çok ünlü oyuncuların çift olduğu bir yıl olacağını düşünüyorum. Çünkü yeni başlayan dizilerin genelinde hep başka başka dizilerde zirveye ulaşmış Dünya çapında sevilen oyuncular bir araya geldi. Dizi başlamadan acaba yakışırlar mı diye düşünmüştüm ama başlayınca anladım ki yakışmışlar. İkisi öyle güzel uymuşlardı ki sahnelerinde birbirlerinin gözlerinin içine baktıklarını fark ettim. Zaten iyi oyuncular, bir de kimyaları uyunca on numara bir iş çıkmış ortaya. Dizi de Engin ve Gülcan'ın birbirine kimyaları pek uymamıştı. Fakat Fahriye ile sahnelerinde gerçekçi bir hava, bir diyalog vardı. Bu iki kadın oyuncu ile Engin'in sahnelerinde açıkça fark gözlenebiliyordu. Bu arada yanlış anlaşılma olmasın Gülcan Arslan'ı da çok severim. Çok güzel bir kadın ve oyuncu olduğunu düşünürüm. Son olarak Sarp Levendoğlu'na kötü adam rolü çok yakışmış. Oyunculuğunu pek sevmiyorum ama fiziksel olarak bu rol tam onun kalemi olmuş. Umarım bu rol ile oyunculuğunu sevebilirim. Dizi işleyiş yönünden çok akıcıydı. Zaten güçlü bir konuya sahip olduğu için işleyiş yönünden de ileri ki bölümlerde sıkacağını düşünmüyorum, tam tersi bence dizinin bölümleri geçtikçe daha merak uyandırıcı olacak. Eh! Böyle güzel oyuncuların olduğu, konusu, işleyişi ve oyuncuları güçlü olan bu  diziyi kaçırırsanız çok şey kaçırmış olursunuz. Vaktiniz varsa en kısa sürede izlemenizi tavsiye ederim.
Dizi reytinglerde yayın zamanı 9., tekrarı ise 17. sırada tamamlandı.
ÖLENE KADAR

Tür: Suç, Dram, Gizem, Romantik
Senaryo: Elif Usman
Yönetmen: Umur Turagay
Yapım: TIMS PRODUCTIONS
Yapımcı: Timur Savcı
Kanal: ATV
Günü: Perşembe
Saati: 20.00
Başlangıç Tarihi: 12 Ocak 2017
Konu: Aşk, ihanet, vicdan, adalet ve intikamın iç içe geçtiği, hayatı bir günde değişen insanların birbirlerine değen hikayelerini izleyicisiyle buluşturmaya hazırlanan "Ölene Kadar" dizisi Engin Akyürek ve Fahriye Evcen'i bir araya getiriyor.

Engin Akyürek; hayatının en güzel yıllarını, hayallerini, geleceğini ve sevdiği kadını işlemediği bir suç yüzünden kaybederek müebbet mahkumu olan Dağhan karakteriyle izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanırken; Fahriye Evcen ise; yıllarca artan suçluluk duygusundan kurtulmak isteyen, bu yüzden de Dağhan'ın müebbetine son veren avukat Selvi olarak seyirciyle buluşacak.

İnsanların kötülükleriyle topal kalmış adalet sistemi masum bir adamdan gerçek bir suçlu yaratırken kaybedilen yılların ve bu haksız esaretin bir bedeli olacaktır. Dağhan'ı müebbetten kurtaran, Selvi'nin ise vicdan yükünü hafifleten bu ilk buluşmadan sonra ise kimsenin hayatı eskisi gibi olamayacaktır.
Oyuncular: 
Engin Akyürek
Fahriye Evcen
Sarp Levendoğlu
Gülcan Arslan
Tansu Biçer
Lale Mansur
Ragıp Savaş
Kadriye Kenter
Serpil Gül
Taner Turan
Ferdi Sancar
Gizem Kala
Cihat Süvarioğlu
Aykut Akdere 
Fatih Dokgöz

 Sago ile dizi çoktan kalbimize girdi. :)10 yorum:

 1. atv den öyle bir soğudum ki tims ve engin diye bakacaktım kararsız kaldım :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal sorunsa diziyi internet üzerinden takip edebilirsin. İzlemeni tavsiye ederim. :)

   Sil
  2. indirdim ama hala izleyemedim

   Sil
 2. Özellikle arka fonda sagopa kajmer in şarkı söylediği sahne çok iyiydi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, Sagopa'nın melankolik müziği arka fona çok uymuştu. :)

   Sil
 3. hwarang izliyor musun abla
  başlayıp başlamamakta kararsızım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, tarihi dizi seviyorsan başla sevebileceğini düşünüyorum. Fakat başlayıp iki bölüm izlemeden sende bende bilemeyiz. :)

   Sil
 4. Engin Akyürek'i çok severim. Kara para aşk dizisinde Nirvana'ya ulaşmıştı bence. Film genel olarak güzel ama inçe ayrıntılara hiç dikkat edilmemiş. Mesela kayınpederinin vurulma sahnesinde aracının önünde 15 Eylül 2009 tarihinde Frankfurt Otomobil Fuarında ilkkez görücüye çıkan Renault Fluance Marka araç var. Ama filmde bahsi geçen sahnenin bahsi geçen tarihi 2005-2006 ������

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arabalardan anlamıyorum o yüzden ne yazsam yalan olur. Dikkatli izleyicinin gözünden kaçmıyor. :)

   Sil

✿Lütfen hiç bir sitenin linkini ve blogunuzun linkini paylaşmayınız.

DİKKAT !!! (BLOG LİNKİNİ PAYLAŞANLARIN YORUMLARINI YAYINLAMIYORUM)

TARTIŞMA YARATACAK CÜMLELERDEN KAÇININIZ, saygı ve sevgi çerçevesinde yorum yapmaya özen gösterelim.

LİNK, SİYASİ, SPOİLER, ÖTEKİLEŞTİRME ve TARTIŞMA yaratacak cümleleri yayınlamıyorum. :]
zhl:)

Tasarım:Sawako Kuronuma