Kiss Me /2015 (Tayland)

-spoiler içermez-
Daha evvel Japon versiyonu olan Itazura na Kiss Love in Tokyo için versiyonların arasında en iyisi yazmıştım.Ta ki bu versiyonu başlayana kadar.İlk izlediğim Kore versiyonuydu,ondan sonra diğer çeviri bulan versiyonları tek tek izleme şansım oldu.Şu an bütün versiyonları gözümün önüne getirdiğimde vasat olan uyarlamanın Kore versiyonu olduğu düşüncesine kapılmaya başladım.Özellikle Tayland açık ara farkla çıtayı yükseltti.Bundan sonra her hangi bir ülke uyarlamasını yaparsa bu çıtaya kadar senaryosunu yükseltebilecek mi merak ediyorum.


Resmen senarist dizinin kemik konusunu aldı ve sıfırdan bir senaryo yazdı,yazabilirim.İzlerken kesinlikle uyarlama olarak izlemiyorsunuz bu da dizinin sıkıcı olmasını engelliyor.Zaten her bölüm kısacık olduğu için doyumluk değil,tadımlık bir dizi haline geliyor.Keşke biraz daha uzun yapsalardı bölüm sürelerini,bunu yazmadan geçemeyeceğim.İzleyene cidden yetmiyor bir bölüm süresi,bir de güncel izliyorsanız diziyi zaten,daha da fark ediliyor.Dizinin geneline baktığımda oyuncuların hepsi çok harika.Kız salak değil,tembel.Erkek odun değil,sıcak kanlı ve düşünceli.Küçük erkek kardeş itici değil,kıza kötü davranmıyor,büyüklerine karşı saygılı.En önemlisi de dizi mantıklı,geçmişte olan olayları da anlatıyor.Bence hiç beklemeyin şiddetle tavsiye edebilirim ki bu diziyi izleyin.Eminim siz de çok seveceksinizdir.


Dipnot: Ben bu dizi için çok kızdım bir kesim izleyiciye,bu yüzden direk olarak müsaadenizle  kaynağını paylaşacağım dizinin.Daha evvel hiç bir sitenin izleme linkini paylaşmamaya çalıştım ama bu sefer  paylaşacağım.Şöyle ki bu diziyi sadece 1 site çeviriyor ve videolara linkini yazıyorlar.Fakat bazıları ısrarla dizinin çeviri kaynağından değil,dizinin çeviri kaynağı olmayan bir siteden  izliyorlar.Bu olay bir kaç kez sohbet sırasında bana denk geldi,aynı şekilde Google'da ararken  karşıma çıktı ve gerildim.Bu yüzde,haksızlığa gelemediğimden çeviren sitenin linkini sizle paylaşıyorum.Hakkı olmadan alan sitelerden değil lütfen kaynağından izleyin ve lütfen bir diziyi izlerken dizinin içinde bulunan  uyarı ibarelerini de okuyun.
Kiss Me
 (รักล้นใจนายแกล้งจุ๊บ,Itazura Na Kiss,Playful Kiss)
Tür:Romantik,Komedi,Okul
Yönetmen:Saratsawadee Wongsomphet,
Senaryo:Wattana Weerayawattana
Yapımcı:Ananda Everingham,Napassarin Prompila
Yapım yılı: 2015
Gün:Pazartesi,Salı
Saat:19:00
Kanal:True4U
Bölüm Sayısı 20 (İkinci sezonu olacağı açıklandı)
Tarih:5 Ekim 2015
Konu:
Taliw ve Tenten'in anne ve babaları,gençliklerinde çok sıkı arkadaşlardır.Aynı zamanda Taliw ve Tenten'de çocukluk arkadaşlarıdır.Zaman geçtikçe bu iki yakın aile birbirinden koparlar ve yıllar geçer.Günümüze geldiğimizde Tenten,Taliw'in okuduğu okula transfer olur.Taliw,Tenten'i görür görmez ondan hoşlanır.Bir gün Taliw,Tenten'e  mektup yazar ve aşkını itiraf eder.Tenten itiraftan sonra Taliw'i bütün okula rezil eder.Fakat zaman geçtikçe bu ikili birbirlerine yakınlaşırlar.

Oyuncular: 
Sucharat Manaying
Pirath Nitipaisalkul 
Setthapong Phiangphor
Suthada Jongjaiphar
Paveena Rojjindangam
Varot Makeduagkaeo
Pim Bubear

Yorum Gönderme

61 Yorumlar

 1. Japon versiyonunu izlemiştim birkaç ay önce, bunu da izleyeyim bir ara :) Kız salak değil vs diyince ilgimi çekti, yoksa bir daha aynı şeylere dayanamayabilirim.
  Teşekkürler yazın için :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim,evet salak değil ama tembel izlemelisin. :3

   Sil
 2. Hiç izlemedim galiba bu filmi ama konusu enteresan geldi.

  YanıtlayınSil
 3. kore ve japon versıyonlarını izledim hatta japon versiyondaki başrol kıza kotoko'ydu adı sinir olmuştum :) bu taylandlıların şiveler bana çok ınce ve sesli geliyor ya çözemiyorum o dili :D bir ara aklımda bulunsun bunuda izleyim ben :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Dillerine alışınca acayip sardırıyor dilleri,birde hızlı konuştukları için daha seri geçiyor dizide replikler.Bu çok güzel gidiyor ve 2. sezonu olacak bu dizinin muhakkak listene eklemelisin. :3

   Sil
  2. Acaba ikinci sezon ne zaman bir bilginiz var mı ?

   Sil
  3. 2. sezon olacak dediler ama bu konuda her hangi bir şey olmadı maalesef. Bu dizi üzerine Mike 6. dizisini çekecek neredeyse Aom ise 2. dizisini. :) İnşallah 2. sezon olayı olur. :)

   Sil
 4. Konu dışı olacak ama kusura bakmayın, bir şey sormak istiyorum, çünkü ailemde soracağım kişi yok maalesef :(

  Liseye kayıt olduğumda ortaokul diplomasını istemişlerdi, liseden mezun olunca sadece lise diplomasını verdiler, ortaokulu vermediler. Ben de sormayı unuttum, birkaç yıl geçti, şimdi geri verirler mi veya boşuna mı gitmiş olurum? Herkesin ortaokul diploması lisede mi kalıyor? Cevaplarsanız çok sevinirim, Allah razı olsun...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Orta okul diplomanı ne yapacaksın ki onun hükümlülüğü kalmadı haliyle, lise diplomanı almışsın.Belki mezun olduğun ortaokula gitsen alabilirsin ama liseden vermezler çünkü sana zaten okul diplomasını vermiş..Aklında bulunsun böyle durumlarda her zaman fotokopi çektir hatıra kalsın istiyorsan .Herkesin ortaokul diploması liseye gitmiş ve lise diplomasını almışsa lisesinde kalıyor.Üniversiteye gitsen lise diplomanı da üniversiteye vermiş oluyorsun o zaman da lise diploman olmuyor üniversite diploman oluyor mantığı anladın mı? :3

   Sil
 5. Çok teşekkür ediyorum, ailem ilkokul mezunu oldukları için soracağım kimse de yoktu. Bir tanıdığım üniversiteden mezun olunca ona hem lise diplomasını hem üni diplomasını vermişler, ben de şüpheye düştüm , yani sadece bana lise diplomasını vermişlerdi, ortaokul diplomasını değil, yanlışlık mı var diye düşünmüştüm, tekrar teşekkürler:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Lise diplomasını kendi istemiş olabilir mi acaba pek bilgim yok bu konuda fakat DGS yani Dikey Geçiş Sınavı ile 4 yıllığa tamamlayacaklara lise diplomasını veriyorlar diye biliyorum. Onu da alıp 4 yıllık üniversitesine kayıt için götürüyorlar ama o nasıl aldı bilemem sormak lazım alan kişiye/kişilere. Hiç duymadım üniversiteden mezun olan herhangi birinden lise diplomamı da verdiler diye.:3

   Sil
 6. Ona sormuştum, dört yıllık bölüm bitirmişti edebiyat, kendisi lise diplomasını istememiş, hatta o da şaşırmış, sadece üniversite diplomasını istemiş, aklında bile yokmuş lise diploması, fakat hem lise diplomasını hem de üniversite diplomasını vermişler, o da şaşırmış. Arkadaşlarına da aynısını yapmışlar, ben de ister istemez böyle düşündüm, yani hem lise diplomasını hem üniversite diplomasını veriyorlarsa ortaokul diplomasını niye vermediler, bana yanlışlık mı yaptılar acaba diye şüpheye düştüm, biraz tuhaf durum oldu ama soracağım kimse de yoktu, çok çok sağolun:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yok,yok sende sorun yok.Bende şaşırdım hiç duymamıştım. :3

   Sil
 7. Japon versiyonu nasıl acaba bilgi werebilirmisiniz??�😊�jj

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yazının ilk cümlesinde ki linke tıklayarak dizi hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. :3

   Sil
 8. Ben bu diziyi sıkı bir şekilde takip ediyorum ve cidden harika bir dizi.peki 2. Sezonun ne zaman başlıyacağı açıklandı mı? Bu konu hakkında bir bilgin var mı???

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bildiğim kadarıyla 2016 sonbahar aylarından birinde yayınlanacakmış.(Eylül, Ekim, Kasım) :3

   Sil
  2. çok güzel dizi inşallah bu sene yayınlanır Japon versiyon gibi olmasında

   Sil
  3. Japon versiyonu gibi derken :3

   Sil
 9. dizi japon versiyonu gibi eğlenceli komik ve güzeldi ben sıkılmadan heyecanla izledim bu arada 2. sezon ne zaman çıkar acaba bu sene çıkarsalar süper olur ama japon versiyonun daki gibi 6 sene sürmesinde

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bildiğim kadarıyla 2016 sonbahar aylarından birinde yayınlanacakmış.(Eylül, Ekim, Kasım) :3

   Sil
 10. Merhaba. Dizinin en başında çalan jenerik müziğinin adını biliyor musunuz? Uzun süredir arıyorum ama bulamadım. ☺

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kiss Me MV Türkçe Alt yazılı yazarsan çıkar. :3

   Sil
 11. Çocuk kızı pikniğe gidince ormanda kız uyurken opuyordu o sırada çalan şarkının adı nedir acaba ?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hatırlamıyorum ama Tayvan Drama Kiss Me genel sayfasına bakarsan ostlar var orada belki aradığın vardır. :3

   Sil
 12. Aa bu başrol karakterler Full House'nin Tayland versiyonunda da oynamamışlardı yahu? Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum. Ama diziye bakacağım bir ara. :)

  YanıtlayınSil
 13. 2. Sezon ne zaman olacak biliyor musunuz ?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Peki 2. Sezonun türkçe altyazısıda sonbaharda mı çıkar ? :)

   Sil
  2. Çevirmen arkadaşım, genel olarak Tayland'da yayınlanıp ingilizce alt yazısı çıkar çıkamaz çevirisini yaptı 1. sezonun. Fakat yeni sezon başlamadan kimse bir şey bilemez. İngilizce alt yazının çıkma ve çevirmenin özel hayat durumuna bağlı, o gün gelsin belli olur zaten. :)

   Sil
  3. Teşekkür ederim :)

   Sil
  4. Şey bide eğer çeviri çıkarsa yazarmısınız ? :)

   Sil
  5. Yazarım, çünkü Tayvan Drama sitesinin Kiss Me capslerini 1. sezon ben yaptım. Büyük ihtimal 2. sezon capslerini de ben yapacağım. Yani çeviren siteyle ilgim var. Çeviri olursa muhakkak paylaşırım. :)

   Sil
 14. bende birşey soracağım aslında ben yazdığın yazıyı okuyup diziye başladım gerçekten harika kore japon vs.hepsini izlemiştim Tayvan hariç gerçekten çok beğendim... soruma geliyorum burada baş roldeki kız ve oğlan auMike diyorlarmış ama güzel bir yazı bulamadım bunlar gerçektede çift mi

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sorunu cevaplıyorum. Hayır ama çok sıkı dostlar Mike'ın oğlu var sevgilisinden, sanırım onla da sadece çocuk için görüşüyor. Bildiğim kadarıyla emin olmamakla birlikle şuan ikisininde bir sevdiceği yok. Aomike ise ikisini çift olarak yakıştıranların verdiği isim. :)

   Sil
 15. 2.sezonu ne zaman olcak ya başlasın artık

  YanıtlayınSil
 16. Ya ben bi dizi ariyorum kiss the series ama türkçe çevirisini bulmadim hep bu dizi cikiyo karşima bunu da izlicem ama o diziyi bulmak istiyorum ugly duckling:don't dizisinin 3.serisindeki başrolleri oynuyo dizide bana yardimci olabilir misiniz😕

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. O dizinin çevirisi yok tayvandrama.com sitesine giriş yapın. Üstte menü bölümü var ona tıklayıp çeviri istekleri bölümüne istekte bulunun. Belki çevirisi olur. :)

   Sil
 17. Bende izledim ve 2.sezonu nasil bekliycem bilemiyorum ama beni üzen tek yani Tenten sacini neden siyah yapti ������ onun o çakma sari saclarina oluyordum ben yaa ������

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Doktor olacağı için olabilir. Japon versiyonuna göre giderse 2. sezon iş ve evlilik üzerinden işlenecektir. Zaman hızlı geçiyor bir bakmışsın yayınlanmış. :)

   Sil
 18. Yazınız gerçekten hoş olmuş. Dediklerinize harfiyen katılıyorum. Bence olabilecek en iyi versiyonu yapmışlar. İnsan izlerken bir mantığa oturtabiliyor. Bir şey olduğunda da sebebini anlayabiliyor. Ne çocuk saçma sapan triplere giriyor. Ne kız aşırı tuhaflıklar yapıyor. Taylandlıların genel olarak bir çok dizisi böyle. Ciddi manada bir gerçekçilik var. Full House da keza öyleydi. İnsan izlerken gerçekten etkileniyor. Aomike çiftinin de büyük etkisi var tabi bunda. :) Bir de bir şey sorucam Kiss Me special diye bir bölüm var gözüküyor. Ama hiçbir yerde yok. Bilginiz var mı ? Sadece birkaç yerde açıklaması var. Örnek olarak, http://mydramalist.com/15734-kiss-me-special

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Link paylaşımı olduğu için maalesef yorumunu silmek zorundayım. umarım silmeden cevabımı görürsünüz. Şu için bir bilgi yok zaten olur ya ya da ingilizce alt yazısı çıkarsa bunu Tayvan Drama sitesi çevirecektir. Tayvan Drama sitesini takipte kalın. :)

   Sil
 19. 2. Sezon ne zaman çıkacak? ??

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. 1. sezonun finalinde bu sonbahar yayınlanacak deniliyordu ama maalesef yayınlanmadı şu an ne zaman olacağı belli değil. Bu arada Mike'n Çin dizisi var o Türkçe çeviri olarak yayınlanıyor. My Little Princess adı.

   Sil
 20. başlamıyacak mı 2.sezonu ?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Dizinin bitiminde 2016 sonbahar denildi fakat ne oldu bilinmez şu an 2. sezon belli değil. Son olarak 2016'da Mike bir Çin dizisinde oynadı o dizisi de güzeldir. :) Dizinin ismi: My Little Princess
   Aom ise Raeng Tawan isimli dizi de oynadı ama sanırım dram olan dizinin çevirisi yok. :)

   Sil
  2. ya ben bağımlı oldum galiba , 2016 sonbaharından beri delice ve dört gözle bekliyorum bi haber bi umut :((( ♡ sanırım önerdiğin dizileri izleyemem pek , içimde anlamsız bi hüzün oluşuyo aomikeyi başka çiftlerle görünce😂😂

   Sil
  3. Anladım yine de dene özellikle Mike'n dizisi çok güzeldi. Şans bakalım belki ilerde gelir 2. sezon şu an için yok. :)

   Sil
 21. Kesinlikle izleyin çok güzel bir dizi..

  YanıtlayınSil
 22. 2. Sezonun çevirisini nerede bulabilirm acaba ben izlemek için geç kalanlardanım da. Ya da 2. Sezon çekildi mi? Gerçi çekilmiştir ama jzbzhsuuss ne kadarda sıkı takip eden bir dizi izleyiciyim yine de cecap verirseniz çok mutlu olurum

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bulamazsınız. Çekimi bile olmadı dizinin. 2. sezon sadece sözde kaldı. :)

   Sil
 23. 2.sezonunu nasıl bulabilirim

  YanıtlayınSil

✿Lütfen hiç bir sitenin linkini ve blogunuzun linkini paylaşmayınız.

DİKKAT !!! (BLOG LİNKİNİ PAYLAŞANLARIN YORUMLARINI YAYINLAMIYORUM)

TARTIŞMA YARATACAK CÜMLELERDEN KAÇININIZ, saygı ve sevgi çerçevesinde yorum yapmaya özen gösterelim.

LİNK, SİYASİ, SPOİLER, ÖTEKİLEŞTİRME ve TARTIŞMA yaratacak cümleleri yayınlamıyorum. :]
zhl:)