Smut Nedir?

Bu konu hakkında yazmazsam olmazdı.Özellikle facebookta   popi oldugunu sanan bir kaç  kişinin  genelde hep kullandıgı  güncellemelerden biridir.Smut okuyorum,Smut yazmaya gidiyorum bu Smut çok harikaydı  falan fistan.Belli süre sonra baygınlık geçirten  güncellemeler çogu  zaman bunu görmek istemiyorum olarak işaretlenir devamında o kişi arkadaşlıktan çıkarılır.Bu konudan müzdarip oldugumu   ve  sürekli olarak Smut terimi ile ilgili güncelleme yapanların  ne kadar itici oldugundan bahsediyorum aslında.
Her neyse konumuza geçelim bu Smut nedir yenir mi içilir mi ne işe yarar hep birlikte anlayalım.


Smut terimi 1980lerden kalma yetişkinler için yapılmış müstechen  çizgi romanlarla başlamış bir terim .İngilterede çok yaygın bir terim  hakaret, küfür olarak kabul edilir.Yani müstechen  kelimesinin argo karşılıgı diyebiliriz.Türkçeye çevirildiginde açık saçık anlamına gelir.Ficlerde NC kısımlarında  (yaş sınırı +18 gibi algılayın)  sansürlemeden yazıldıgı ficlerdir.Özetine gelirsek  açık seçik pornografi ve edepsiz olarak  nitelendirdigimiz ficlerde diyebiliriz.

Yorum Gönder

1 Yorumlar

  1. Adsız yorumunu yayınlayamıyorum anlamadım sebebini n'apayım başka tanım bulamadım edepsiz aklıma geldi. Okuyunca cidden komikmiş :D

    YanıtlaSil

✿Lütfen hiç bir sitenin linkini ve blogunuzun linkini paylaşmayınız.

DİKKAT !!! (BLOG LİNKİNİ PAYLAŞANLARIN YORUMLARINI YAYINLAMIYORUM)

TARTIŞMA YARATACAK CÜMLELERDEN KAÇININIZ, saygı ve sevgi çerçevesinde yorum yapmaya özen gösterelim.

LİNK, SİYASİ, SPOİLER, ÖTEKİLEŞTİRME ve TARTIŞMA yaratacak cümleleri yayınlamıyorum. :]
zhl:)

Çerez Örnek Çerez Örnek