This Blog is protected by DMCA.com

30 Aralık 2014 Salı

2014 Begendigim Kore Dizileri Top 10

Bütün yıl güzelce dizilerimi izledim zaman zaman agladım zaman zaman güldüm bazen sinir oldum bazen iç geçirdim sevindim izledim üzüldüm izledim izledim de izledim sonunda bir yılı dizi izleyerek bitirdim.İzledgim 2014 dizilerinden de en sevdigim 10 diziyi sevme sırama göre sıraladım.Bu top 10 ve tavsiye konuları bloguma özel geleneksel bir durum yıllardır biliyorsunuz.Bu yıl da es geçmemen gerektigini düşündüm.Umarım sizde seversiniz ve umarım size de tavsiye konusunda yardımcı olurum.Çok yazmadan hemen listeme geçiyorum.
Uyarı:


Benim fikrimi alarak aynı düzende öneri açan arkadaşlar neden kendi stilinizi yaratma geregi duymuyorsunuz üste bir iki cümle yazıp alta afişleri sıralamayı geçtim birde yüzlü yüzlü afişleri de bu post içinden alıyorsunuz.Ben bir afiş için bile en az yarım saat aradım afişlerin arasında seçim yaptım..Bu fikir için bile günlerce uğraştım diğer bloglara göre farklı olsun diye  düşündüm fakat siz ne yapıyorsunuz hazır fikir hazır post var nasıl olsa deyip benim günlerce uğraştığım emegimi yarım saatte blogunuza açıyorsunuz.Bu biraz ayıp olmuyor mu? Birazcık özgün bir blog olmaya çalışın kendi fikrinizi tarzınızı yaratın ki okuyucunuzda fark yaratın.

Benim blogumdan aldıgınız herhangi bir fikri herhangi bir afişi herhangi bir düzeni blogunuzda izinsiz kullanıyorsanız hakkım haram olsun.

Taklitler aslını yaratırmış derler ama ben taklit istemiyorum.Çünkü bu blog benim sizin kopyala yapıştır bloglarınız gibi olsun istemiyorum.Sizin için eğlence ya da iş olan bu blog alemi benim için bir yaşam tarzı ve siz her dakika benim yaşam tarzıma tecavüz ediyorsunuz.

Ha birde benden size bir iyilik daha; bu şekilde post açan arkadaşlar size geçmiş olsun.Zaten en büyük cezayı size Google verecektir.Hep benimle uğraşacak değil ya biraz da Google sizle uğraşsın.Emin olun Google salak değil hemde hiç değil.Lafın kısası ayvayı zaten yemişiniz benim ahıma baştan gerek kalmamış..

İşte Top 10 Listem;
1.Fated To Love You
2.Doctor Stranger
3.Cunning Single Lady
4.God's Gift - 14 Days
5.Bride of the Century
6.Three Days
7.You're All Surrounded
8.It's Okay, That's Love
9.Flower Grandpa Investigative
10.My Secret Hotel


Gelelim yılın özel en çok kore fanları arasında konuşulmuş genel kitlenin dikkatini çekmiş, sevilmiş,çogu  insandan güzel yorumlar almış 2 dizimize.Bu yıl bu tarz çok dizi oldu  geçen yıllara göre konuşulan diziler  konusunda biraz zorlandım  fakat  genel olarak  objektif olarak baktıgımda   bu iki dizinin kore fanlarında ayrı bir yer ettigini fark ettim o yüzden bu iki diziyi baz alıyorum bu yıl.
1.Gap Dong;
Dizi biraz psikopat işi polisiye  bir dizi dizimiz .İzlerken katil kim birlikte bulamaya çalışacagnız bir dizi.Bölümler ilerledikçe dizi sizi içine çekecektir.20 bölümlük TVN dizisi Gap Dong'un türü suç, gizem, melodram, aksiyon, gerilim.
                        

2.Hotel King;
2. dizimiz Hotel King.My Girl dizisindeki tatlı çiftimiz yine bu dizide (Lee Dong Wook ,Lee Da Hae) birlikte başroldeler.Dizideki aşk hepimizi imrendirecek tarzda bir aşk.Biraz yasak bir aşk diyebiliriz aslında .32 bölümlük MBC dizisi Hotel King'in türü romantik, melodram, komedi, intikam.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

✿Lütfen hiç bir sitenin linkini ve blogunuzun linkini paylaşmayınız.

DİKKAT !!! (BLOG LİNKİNİ PAYLAŞANLARIN YORUMLARINI YAYINLAMIYORUM)

TARTIŞMA YARATACAK CÜMLELERDEN KAÇININIZ, saygı ve sevgi çerçevesinde yorum yapmaya özen gösterelim.

LİNK, SİYASİ, SPOİLER, ÖTEKİLEŞTİRME ve TARTIŞMA yaratacak cümleleri yayınlamıyorum. :]
zhl:)

Tasarım:Sawako Kuronuma