This Blog is protected by DMCA.com

27 Ocak 2017 Cuma

Yıldızlar Şahidim (Dizi)

Bazen hani bir dizi aklınıza gelir dilinizin ucuna gelir de bir türlü çıkartamazsınız ya bu dizi de öyle geldi bana. Çok tanıdık bir konusu var ama hangi dizi olduğunu çözemedim. Size de öyle oldu mu yoksa ben mi öyle hissettim bilemiyorum. Dizi genel anlamda pek beni açmadı. Başrol kadın oyuncu harici aslında sevdiğim oyuncular vardı ama karakterlerden mi bilemedim buz gibi geldi. Fakat bir gerçek vardı ki Canan Ergüder ve Mesut Akusta çok yakışmışlardı. Kimyalarının çok uygun olduğunu düşünüyorum. Diziyi götürürse zaten bu iki oyuncunun götüreceğini düşünüyorum. Konu itibariyle klasik bir konuya sahip dizi. İdol, hayran konusu olduğu için bir 10 bölüm sonra saçmalayabileceğini düşünüyorum. Yine de izlemeden ilerlemeden bunu bilemeyiz. Uzak doğuda  bu tarz diziler 16 -20 bölüm arası yapıldığı halde sonlara doğru saçmalıyor ki bu diziyi nasıl yürütecekler merak ediyorum. (Hint dizileri hariç onların durumu bambaşka.) Yine de bir kısım izleyicinin bu diziyi sevebileceğini düşünüyorum. Temeli Romantik, komediye bağlı olduğu için genç neslin ilgisini muhakkak çekecektir.  Bildiğim kadarıyla başrol  karakterlerin  hayranları da fazla olduğu için izlenme ve sevilme olasılığı yüksek gibi geldi. Birde cuma gününün yayın akışında doğru düzgün dizi yok. Bu yüzden  reytinglerinin iyi geleceğini düşünüyorum. Pek fazla yazabileceğim bir şey yok. Dizinin yolu açık olsun. Vaktiniz varsa deneyin.

Dipnot: Sosyal hesaplarımdan takiplerim sonucu 1990 dizisi Alcanzar adlı pembe diziye benziyormuş. Türkiye'de zamanında Yıldıza Ulaşmak adı ile yayınlanmış. Ben o zamanlar bebek olduğumdan bilmiyorum yazılanlara göre yazdım.

Dizi reytinglerde yayın zamanı 18., tekrarı ise 36. sırada tamamlandı.

Yıldızlar Şahidim

Tür: Romantik, Komedi, Dram, Gençlik
Senaryo: Pınar Bulut
Yönetmen: Yıldız Hülya Bilban
Yapım: Süreç Film
Yapımcı: Ali Gündoğdu, Asena Bülbüloğlu
Kanal: Star TV
Günü: Cuma
Saati: 20.00
Başlangıç Tarihi: 27 Ocak 2017
Konu:
 Aras (Berk Cankat), tüm ülkenin sevgisini ve hayranlığını kazanmış bir pop yıldızıdır. Haziran’sa (Özge Gürel) ona umutsuzca aşık, şarkıcı olma hayalleri kuran sıradan bir mahalle kızı. Bir araya gelmeleri sadece hayalidir; aralarında şan, şöhret, sınıf farkı gibi sayısız engel vardır. Ancak bir konserde, onca insan arasından Aras ve Haziran birbirlerini bulurlar. İşte o zaman anlarlar ki, aralarındaki asıl engel başkadır. Aras’ın babası Fikret (Mesut Akusta) ve yıllar önce ortadan kaybolan annesi Zeynep (Canan Ergüder). Eski bir şarkıcı olan Zeyno, Haziran‘ın elinden tutarak ondan bir yıldız yaratmaya ve müzik prodüktörü olan Fikret’in karşısına rakip olarak çıkmaya and içer. Bir yandan da onu reddeden oğlu Aras’ın sevgisini kazanmaya çalışacaktır. Fikret ve Zeyno, bitmeyen bir aşkın hesaplaşmasını yaşarken, Aras ve Haziran da düşman taraflara rağmen yeşeren, masum ve büyülü bir aşka kapılırlar. Bir araya gelmeleri ne kadar zor olsa da, iki genç aşık birbirlerinden vazgeçmeyecektir. (Konu kaynak: Star tv resmi sitesi)


Oyuncular: 
Özge Gürel
Berk Cankat 
Canan Ergüder 
Aslı İnandık
Mesut Akusta 
Ceren Soylu
Özgür Emre Yıldırım 
Gamze Karaduman 
Dila Danışman
Yılmaz Gruda
İrem Kahyaoğlu 
Melih Selçuk
Berkan Bulut
Gamze Karaduman
Selda Günsay
Merve Bulut
Necati Kutlu 
Özge Sezince 

18 yorum:

 1. ilk bölümü fena değildi ama bana çilek kokusunu anımsattı bilemedim :(

  YanıtlaSil
 2. Dizi bek sarmadı ama ileriki bölümleri bilmem. Seni taki ediyorum. Çok iyisin! ^^

  YanıtlaSil
 3. Yalnız Canan'ın sesi ne kadar güzelmiş ya ! :)

  YanıtlaSil
 4. Bence aashiqui 2 filminden alıntı bence

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında bende öyle düşündüm de ortalığı karıştırmak istemedim. :)

   Sil
  2. Ben senaryoyu okudugum anda o film dedim :)) ama internette hiçbir bilgi yok bir de filmdeki sonu, dizi için uyarlamazlar herhalde

   Sil
  3. Evet bilgi bulamadım bende ondan emin olamıyorum. :)

   Sil
 5. Kardesimle bende aashiqui 2 filmine benzettik

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet benziyorlar. Özellikle yazımda yazmak istemedim bunu ortalık karışmasın benim yüzüme diye. :)

   Sil
 6. Bu dizi empire dizisinin türkce uyarlamasi bence

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Diziyi izlemediğim için yorum yapamayacağım belki benziyordur. Bilgilendirme için teşekkürler. :)

   Sil
 7. Dizi empire dizisinden alıntı

  YanıtlaSil
 8. anne hapisten donduyse ki oyle gozukuyor kesinlikle empire dan ama empire in uc oguldan olustugunu cikarmislar diziden ve tipsiz bir bize has tipik ask hikayesi eklemisler.

  YanıtlaSil

✿Lütfen hiç bir sitenin linkini ve blogunuzun linkini paylaşmayınız.

DİKKAT !!! (BLOG LİNKİNİ PAYLAŞANLARIN YORUMLARINI YAYINLAMIYORUM)

TARTIŞMA YARATACAK CÜMLELERDEN KAÇININIZ, saygı ve sevgi çerçevesinde yorum yapmaya özen gösterelim.

LİNK, SİYASİ, SPOİLER, ÖTEKİLEŞTİRME ve TARTIŞMA yaratacak cümleleri yayınlamıyorum. :]
zhl:)

Tasarım:Sawako Kuronuma