This Blog is protected by DMCA.com

12 Haziran 2015 Cuma

Itazura na Kiss Love in Tokyo /2013-2014 (Japonya)

-spoiler içermez-

Büyük bir ihtimal Kore ile alakası olanlar Playful Kiss dizisini izlemişlerdir.Onun Japon uyarlaması diyebiliriz.Aslında Kore olan uyarlamaydı fakat yıla göre hareket edersek bu şekilde oluyor.Biraz karışık oldu sanırım.Şöyle betimleyebilirim ;dizimiz Itazura na Kiss adlı mangadan uyarlamadır.1996'da Japonya'a uyarlanan dizimiz sonrasında anime ve bir çok ülkenin uyarlamasından sonra tekrar japonyada uyarlanmıştır.Olmuş mudur?Bence olmuştur.Uyarlamalarda çeviri bulanların arasında en iyi olan bence Itazura na Kiss Love in Tokyo olmuştu.Karakterler çok uyumluydu,Diğer uyarlamalarda abartıya kaçarken karakter konusunda Itazura na Kiss Love in Tokyo ekibi tam isabet yapmışlardı.Naoki ne çok odun ne çok sıcaktı.Kotoko ne çok aptal ne çok zekiydi.Ayrıca çok yapışık değildi.Diğer versiyonlara bakınca karakterler yerinde olmuştu.Kotoko'nun kulakları animeden çıkma gibiydi.Naoki çok uzun ve yakışıklıydı.Oyunculukları iyiydi.Dizi sıkıcı bir halden kurtulup akıcı hale getirilmişti.Her bölüm 43 dakika olduğu için sıkmıyor yerinde bitiyordu. Playful kiss Kore dizisinde özel bölümler olarak gösterilen bölümler burada 2. sezon olarak karşımıza çıkıyordu.Diğer versiyonlarını izlediniz mi bilmem ama bence bu versiyonuna göz atmanızı tavsiye ederim.Umarım benim kadar beğenirsiniz.İlk defa izleyecekseniz dil konusunda biraz yadırgarsınız sabrederseniz eğer bir iki bölümde alışırsınız şimdiden iyi izlemeler.
Playful Kiss
(Mischievous Kiss: Love in Tokyo,イタズラなKiss~Love in Tokyo,
 Itazura na Kiss: Love in Tokyo)

Tür: Romantik , Komedi
Yönetmen: Kazuya Konaka , Takashi Ninomiya
Yazar:Tada Kaoru (manga)
Üretim:Japonya ,Tokyo
Süresi: 43 Dakika
Saat:24:00
Gün: Pazartesi
Kanal: Fuji TV
Yayın başlangıç tarihleri:29 Mart 2013 (1.sezon),12 Eylül 2014 (Ova),24 Kasım 2014 (2.sezon)Itazura na Kiss Love in Tokyo /2013 (1. Sezon)

Bölüm Sayısı: 16
Konu:
Kotoko Aihara beceriksiz tembel ama azimli bir kızdır.Liseye başlama zamanı gelmiştir.Lisenin sezon açılış töreninde Kotoko, konuşma yapan Naoki Irie'i görür ve o anda ona tutulur.Naoki Irie zeki,yakışıklı ve okulun popüler öğrencilerinindir.Kotoko uzun süre Naoki'yi izledikten sonra bir gün ona aşkını itiraf etmek için bir mektup yazar fakat Naoki oralı olmaz üstüne dalga geçer .Hayalleri suya düşen Kotoko,Naoki'yi unutmaya karar verdiği bir gün evsiz kalır ve tesadüf eseri Naoki ile aynı evde yaşamaya başlar.
Oyuncular:
Miki Honoka / Aihara Kotoko 
Furukawa Yuki / Irie Naoki 
Yamada Yuki / Ikezawa Kinnosuke 
Fujimoto Nanami/Jinko (Kotoko'nun arkadaş) 
Nishimura Tomomi (Irie'nin annesi) 
Imoaraizaka Kakaricho (Irie 'nin babası) 
Aizawa Yuga (Irie 'nin kardeşi) 
Tanaka Yoji ( Kotoko'nin babası)

Itazura na Kiss Love in Okinawa/2014 ( Ova)
Bölüm Sayısı: 1
Konu:
Dizinin ara bölümü yani ova bölümdür. Altı yıl sonra Kotoko sevdiği adama kavuşmuştur.Evlilik töreninden sonra çiftimiz balayına gitmek isterler bunun için Okinawayı seçerler.Dizi burada olan olayları anlatıyor.
Oyuncular:
Kotoko Aihara / Honoka Miki 
Naoki Irie / Yuki Furukawa 


Itazura Kiss na  Love in Tokyo /2014 (2.Sezon)

Bölüm sayısı: 16  
Dipnot: 1. bölümü ova bölümüyle aynıdır.
Konu:
Kotoko'nun aşkının üzerinden 6 yıl geçmiş ve sevdiği adama kavuşmuştur.Artık çiftimiz evlidir fakat bu seferde doktor olan Naoki'ye hemşire Kotoko yaklaşmak ister.Fakat;Kotoko'nun önünde uzun ve zor bir yol vardır.İkili hem evliliği hemde işi  becerebilecekler midir?
Oyuncular:
Kotoko Aihara / Honoka Miki 
Naoki Irie / Yuki Furukawa 
Kinnosuke Ikezawa / Yuki Yamada 
Koura Kazumasa 
Tomomi Nishimura 
Yuga Aizawa

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

✿Lütfen hiç bir sitenin linkini ve blogunuzun linkini paylaşmayınız.

DİKKAT !!! (BLOG LİNKİNİ PAYLAŞANLARIN YORUMLARINI YAYINLAMIYORUM)

TARTIŞMA YARATACAK CÜMLELERDEN KAÇININIZ, saygı ve sevgi çerçevesinde yorum yapmaya özen gösterelim.

LİNK, SİYASİ, SPOİLER, ÖTEKİLEŞTİRME ve TARTIŞMA yaratacak cümleleri yayınlamıyorum. :]
zhl:)

Tasarım:Sawako Kuronuma