Ezra (Dizi)

Fragmanlarından itibaren(8 tane fragman yayınlandı) merakla beklenen dizi bnu gece başladı.Konusu güçlü olan dizinin başrolleri ekranların yeni yüzü olan Rüveyda Öksüz (2013 Elidor Miss Turkey 1.si) ,Yusuf Çim (reklam oyuncusu,model,şarkıcı) ve İsmail Filiz paylaşıyor.İlk bölümü biraz romantik polisiye biraz suç türünü andıran dizi bence çok iyi başladı ben severek izledim hatta Yılan Hikayesi dizisinden sonra dizileri arasında Tayfun Güneyer'in en iyi dizisi olacak hissi verdi bana.Oyuncular sempatik konu açısından komedinin de yer verilmesi dizinin sıkıcı olmasından kurtulunmuş eglenceli bir hale gelmiş.Umarım konu itibariyle çizgisinden çıkıp dizi cozutmaz.Bence bir şans verip bu diziyi izlemelisiniz.Dizi Hakkında biraz bilgi;

Ezra 


YAPIM :Leo Medya
YAPIMCI :Leo Medya
YÖNETMEN: Tayfun Güneyer
SENARYO: Tayfun Güneyer
KANAL: SHOW TV
GÜN: Salı
SAAT: 20:00
YAYIN TARİHİ: 23 Aralık 2014-Salı

Konu:  

Yıllar önce yetimhanede kaybettiği kardeşini aramaktan hiç vazgeçmeyen Gazzeli Ezra, yıllar sonra şans eseri kardeşinin izini İtalya'da bulunca, bir mülteci teknesiyle umuda doğru sonunu bilmediği bir yolculuğa çıkar. Ateş altında kalan tekneden son anda kurtulur ve yine kendisi gibi bir Gazze çocuğu olan küçük İbo'yu da kurtarır. Akdeniz'de umutsuzca sürüklenirken Libyalı direnişçiler tarafından bulunan Ezra ve İbo'nun kaderi, silah kaçakçısı ve azılı bir suç şebekesi lideri olan Çahangir Hüseyinov tarafından bulunduktan sonra değişecektir. Azeri asıllı bir suç makinesi olan Çahangir Hüseyinov, Libyalı direnişçilere silah satarken Ezra'yı görüp kızdan çok etkilenir, Ezra ve İbo'yu alıp İstanbul'a getirir. "Tek Tabanca" lakaplı başkomiser Mustafa ile cabbar ve genç polislerden oluşan ekibi, Çahangir'i ait olduğu hapishaneye geri tıkmak için hemen çalışmaya başlarlar. Mustafa ve Çahangir, birbirlerini bitirmek için karşılıklı yemin ederler.
Başkomiser "Tek Tabanca" Mustafa ve Çahangir Hüseyinov, birbirlerini bitirmek için ettikleri intikam yemininden sonra bir kez daha Arap kızı Ezra için karşı karşıya geleceklerdir.

Oyuncular:

Rüveyda Öksüz/Ezra

Yusuf Çim/Mustafa

İsmail Filiz/Çahangir Hüseyinov

Asuman Dabak/Nuran

Zeynep Koltuk/Rukiye
Kaynak: Showtv resmi sitesi

Yorum Gönder

0 Yorumlar

Çerez Örnek Çerez Örnek